Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Divadlo se představí v novém kabátě v červnu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Divadlo se představí v novém kabátě v červnu

Z tisku a médií:

Divadlo se představí v novém kabátě v červnu / Právo strana 10 Jižní Čechy

Zdroj: Právo strana 10 Jižní Čechy

Datum: 10. 2. 2010

Městské divadlo v Prachaticích se už v červnu představí divákům v novém kabátě zhruba po roční rekonstrukci. Realizace jedné z největších investičních akcí loňského roku ve městě pod Libínem vyjde zhruba na 55 miliónů korun.

Celkem 46 miliónů korun pokryje město z prostředků regionálního operačního programu Evropské unie. "Stavební práce finišují. V květnu by měla proběhnout kolaudace, následovat bude stěhování a pak otevření. Uvažujeme o tom, že by k němu mohlo dojít v rámci letošních slavností Solné zlaté stezky," řekl Právu statosta Prachatic Jan Bauer (ODS).
Modernizací prochází hlediště, jeviště, toalety, zázemí pro herce i diváky. Vznikne zde nový bezbariérový přístup a otevřená letní scéna v zadní části budovy. Kapacita divadla bude 209 míst, tedy o deset více než dříve.
V zadním traktu budovy sousedícím s radnicí by měly být prostory pro krátkodobé ubytování umělců. Chybět nebude výstavní prostor, pořádat zde bude možné i různé menší kongresové a školící akce.

Autor: Petr Pokorný, Právo

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic