Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Z tisku a médií:

Centrum bude do slavností celé vydlážděné / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 14. 2. 2010

Nejpozději do 25. června, tedy do Slavností Zlaté stezky, bude v celém historickém jádru Prachatic opět jen dlažba. Do tohoto data musí být hotová rekonstrukce Horní a Klášterní ulice, při které se do Horní ulice vrátí dlažba. Po deseti letech tak dojde naplnění plánu radnice na rekonstrukci všech ulic v jádru a obnovení dláždění v historických uličkách.

Obnova komunikací v prachatickém centru začala v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí Velkého a Kostelního náměstí. Poslední dvě ulice - Horní a Klášterní - přijdou na řadu na jaře a hotové musí být nejpozději do 25. června.
Radnice už vybrala ve výběrovém řízení firmu, která poslední dvě ulice kompletně zrekonstruuje. Vyhrála firma Huko s cenou necelých 9,4 milionu korun. Přihlásilo se pět firem a jedna nesplnila podmínky.
Město rekonstrukci zaplatí z vodohospodářského fondu, do kterého jdou peníze z vodného a stočného a který slouží na opravy vodohospodářského majetku. Jeho oprava je součástí investice a proto, že nejde udělat jen opravy vodovodů a kanalizace, je celá investice považována za takzvaně vynucenou. Peníze z vodného a stočného tak může radnice použít například i na opravy povrchů. Cena je i s DPH, která se městu částečně vrátí a investice tak bude levnější.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic