Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Z tisku a médií:

Centrum bude do slavností celé vydlážděné / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 14. 2. 2010

Nejpozději do 25. června, tedy do Slavností Zlaté stezky, bude v celém historickém jádru Prachatic opět jen dlažba. Do tohoto data musí být hotová rekonstrukce Horní a Klášterní ulice, při které se do Horní ulice vrátí dlažba. Po deseti letech tak dojde naplnění plánu radnice na rekonstrukci všech ulic v jádru a obnovení dláždění v historických uličkách.

Obnova komunikací v prachatickém centru začala v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí Velkého a Kostelního náměstí. Poslední dvě ulice - Horní a Klášterní - přijdou na řadu na jaře a hotové musí být nejpozději do 25. června.
Radnice už vybrala ve výběrovém řízení firmu, která poslední dvě ulice kompletně zrekonstruuje. Vyhrála firma Huko s cenou necelých 9,4 milionu korun. Přihlásilo se pět firem a jedna nesplnila podmínky.
Město rekonstrukci zaplatí z vodohospodářského fondu, do kterého jdou peníze z vodného a stočného a který slouží na opravy vodohospodářského majetku. Jeho oprava je součástí investice a proto, že nejde udělat jen opravy vodovodů a kanalizace, je celá investice považována za takzvaně vynucenou. Peníze z vodného a stočného tak může radnice použít například i na opravy povrchů. Cena je i s DPH, která se městu částečně vrátí a investice tak bude levnější.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic