Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Centrum bude do slavností celé vydlážděné

Z tisku a médií:

Centrum bude do slavností celé vydlážděné / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 14. 2. 2010

Nejpozději do 25. června, tedy do Slavností Zlaté stezky, bude v celém historickém jádru Prachatic opět jen dlažba. Do tohoto data musí být hotová rekonstrukce Horní a Klášterní ulice, při které se do Horní ulice vrátí dlažba. Po deseti letech tak dojde naplnění plánu radnice na rekonstrukci všech ulic v jádru a obnovení dláždění v historických uličkách.

Obnova komunikací v prachatickém centru začala v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí Velkého a Kostelního náměstí. Poslední dvě ulice - Horní a Klášterní - přijdou na řadu na jaře a hotové musí být nejpozději do 25. června.
Radnice už vybrala ve výběrovém řízení firmu, která poslední dvě ulice kompletně zrekonstruuje. Vyhrála firma Huko s cenou necelých 9,4 milionu korun. Přihlásilo se pět firem a jedna nesplnila podmínky.
Město rekonstrukci zaplatí z vodohospodářského fondu, do kterého jdou peníze z vodného a stočného a který slouží na opravy vodohospodářského majetku. Jeho oprava je součástí investice a proto, že nejde udělat jen opravy vodovodů a kanalizace, je celá investice považována za takzvaně vynucenou. Peníze z vodného a stočného tak může radnice použít například i na opravy povrchů. Cena je i s DPH, která se městu částečně vrátí a investice tak bude levnější.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic