Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Část lidí z Lázeňské půjde pryč

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Část lidí z Lázeňské půjde pryč

Z tisku a médií:

Část lidí z Lázeňské půjde pryč / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Zdroj: Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Datum: 4. 8. 2009

Prachatice zrekonstruují ubytovnu Klimy na čtyřicet malometrážních bytů.

Prachatice/ Stěhování „nepřizpůsobivých“ obyvatel z Lázeňské ulice mimo centrum města do ubytovny Klimy plánuje prachatická radnice. Co jí to umožní? Schválená investice za více než sedmnáct a půl milionu korun, kterou posvětilo poslední jednání zastupitelů.

Peníze uzpůsobí bývalou ubytovnu, kterou město před časem koupilo za zhruba šest milionů korun, na třicet čtyři bytových jednotek. „Rozhodně nepůjde o byty zvláštního určení, budou to byty malometrážní, ale s běžným režimem,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.
Radnice si slibuje, že se centrum zklidní. Lázeňskou ulici důvěrně znají městští policisté. „Podle mého názoru se situace v Lázeňské, kam téměř denně vyjíždějí hlídky městských strážníků, jen zlepší,“ myslí si starosta.
Na rekonstrukci ubytovny dostalo město od státu pět milionů korun. Zbylou částku, která je konečná, neboť vzešla z nedávného výběrového řízení, zaplatí rezerva města.
Až se podaří do bytového domu v Krumlovské ulici nastěhovat nepřizpůsobivé obyvatele z Lázeňské ulice, i ta by se měla dočkat rekonstrukce. Původně se vedení města rozhodovalo, zda v projektu ubytovny nebude škrtat, aby snížilo náklady na minimum. Nakonec k tomu nedošlo.
„Jde o běžnou rekonstrukci. Byty pak budou zařazeny do první kategorie. Následně je bude spravovat naše společnost Městská správa domů a bytů,“ ujasnil Bauer.

Žádný nadstandard

Rekonstrukce nepřinese nadstandard, jen běžné vybavení koupelen a kuchyní. V ceně nejsou zahrnuty venkovní úpravy terénu. „Na ty možná dojde,“ dodal.
Začít s rozsáhlými opravami by se mělo na sklonku letošních prázdnin a stěhování nájemníků vyjde asi na léto nebo podzim příštího roku. Byty budou podléhat městskému nájemnému, cena zatím není stanovena. „Je to lepší situace než před rokem, kdy byla ubytovna plná a nikdo se neptal, kdo a za kolik tam bydlí. Minimálně dáme objektu řád,“ míní starosta.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic