Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Část lidí z Lázeňské půjde pryč

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Část lidí z Lázeňské půjde pryč

Z tisku a médií:

Část lidí z Lázeňské půjde pryč / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Zdroj: Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Datum: 4. 8. 2009

Prachatice zrekonstruují ubytovnu Klimy na čtyřicet malometrážních bytů.

Prachatice/ Stěhování „nepřizpůsobivých“ obyvatel z Lázeňské ulice mimo centrum města do ubytovny Klimy plánuje prachatická radnice. Co jí to umožní? Schválená investice za více než sedmnáct a půl milionu korun, kterou posvětilo poslední jednání zastupitelů.

Peníze uzpůsobí bývalou ubytovnu, kterou město před časem koupilo za zhruba šest milionů korun, na třicet čtyři bytových jednotek. „Rozhodně nepůjde o byty zvláštního určení, budou to byty malometrážní, ale s běžným režimem,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.
Radnice si slibuje, že se centrum zklidní. Lázeňskou ulici důvěrně znají městští policisté. „Podle mého názoru se situace v Lázeňské, kam téměř denně vyjíždějí hlídky městských strážníků, jen zlepší,“ myslí si starosta.
Na rekonstrukci ubytovny dostalo město od státu pět milionů korun. Zbylou částku, která je konečná, neboť vzešla z nedávného výběrového řízení, zaplatí rezerva města.
Až se podaří do bytového domu v Krumlovské ulici nastěhovat nepřizpůsobivé obyvatele z Lázeňské ulice, i ta by se měla dočkat rekonstrukce. Původně se vedení města rozhodovalo, zda v projektu ubytovny nebude škrtat, aby snížilo náklady na minimum. Nakonec k tomu nedošlo.
„Jde o běžnou rekonstrukci. Byty pak budou zařazeny do první kategorie. Následně je bude spravovat naše společnost Městská správa domů a bytů,“ ujasnil Bauer.

Žádný nadstandard

Rekonstrukce nepřinese nadstandard, jen běžné vybavení koupelen a kuchyní. V ceně nejsou zahrnuty venkovní úpravy terénu. „Na ty možná dojde,“ dodal.
Začít s rozsáhlými opravami by se mělo na sklonku letošních prázdnin a stěhování nájemníků vyjde asi na léto nebo podzim příštího roku. Byty budou podléhat městskému nájemnému, cena zatím není stanovena. „Je to lepší situace než před rokem, kdy byla ubytovna plná a nikdo se neptal, kdo a za kolik tam bydlí. Minimálně dáme objektu řád,“ míní starosta.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic