Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Baráčníci dostali čajovou soupravu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Baráčníci dostali čajovou soupravu

Z tisku a médií:

Baráčníci dostali čajovou soupravu / Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

Zdroj: Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

Datum: 18. 8. 2009

Prachatice/ Při letošních Slavnostech solné Zlaté stezky v Prachaticích starosta města Jan Bauer obdržel dárek od partnerského města Rogačevo z Běloruska – čajovou soupravu.
„Souprava nezůstává na radnici. Byla předána při sezení baráčníků na rychtě 30. července 2009, kde proběhlo i předešlý den zahájení výstavy fotografií Má vlast,“ říká místostarostka Prachatic Hanka Rabenhauptová.

Baráčníci reprezentovali v červnu město Prachatice a svou obec při oslavách v Radomyšli a na 27. říjen připravují v rámci akce 30 dní pro neziskový sektor celoměstskou akci Baráčníci městu, plnou zvyků, tradic a obyčejů; včetně hnětýnek.
„U příležitosti 135. výročí založení baráčnictva udělila Veleobec sdružených obcí baráčníků čestné uznání tetičce Jaroslavě Lelkové a tetičce Olze Korbelové, v Mladé Boleslavi 20. června 2009. Gratulujeme,“ nezapomíná Hanka Rabenhauptová.
Místo, kde probíhá činnost spolku, se nazývá „rychta“.
Baráčníci se mezi sebou oslovují „sousede“, „tetičko“.
Samozřejmostí je vzájemná úcta, družnost, slušnost a dodržování spolkových regulí.
Základním spolkovým krojem je pak „svéráz“ nebo „Mařenka“. Předsedou je „rychtář“.

Foto popis| DÁREK. Práce Baráčníků si město Prachatice váží, Baráčníci navíc rádi spolupracují.
Foto autor| Foto poskytla Hanka Rabenhauptová
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic