Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Baráčníci dostali čajovou soupravu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Baráčníci dostali čajovou soupravu

Z tisku a médií:

Baráčníci dostali čajovou soupravu / Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

Zdroj: Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

Datum: 18. 8. 2009

Prachatice/ Při letošních Slavnostech solné Zlaté stezky v Prachaticích starosta města Jan Bauer obdržel dárek od partnerského města Rogačevo z Běloruska – čajovou soupravu.
„Souprava nezůstává na radnici. Byla předána při sezení baráčníků na rychtě 30. července 2009, kde proběhlo i předešlý den zahájení výstavy fotografií Má vlast,“ říká místostarostka Prachatic Hanka Rabenhauptová.

Baráčníci reprezentovali v červnu město Prachatice a svou obec při oslavách v Radomyšli a na 27. říjen připravují v rámci akce 30 dní pro neziskový sektor celoměstskou akci Baráčníci městu, plnou zvyků, tradic a obyčejů; včetně hnětýnek.
„U příležitosti 135. výročí založení baráčnictva udělila Veleobec sdružených obcí baráčníků čestné uznání tetičce Jaroslavě Lelkové a tetičce Olze Korbelové, v Mladé Boleslavi 20. června 2009. Gratulujeme,“ nezapomíná Hanka Rabenhauptová.
Místo, kde probíhá činnost spolku, se nazývá „rychta“.
Baráčníci se mezi sebou oslovují „sousede“, „tetičko“.
Samozřejmostí je vzájemná úcta, družnost, slušnost a dodržování spolkových regulí.
Základním spolkovým krojem je pak „svéráz“ nebo „Mařenka“. Předsedou je „rychtář“.

Foto popis| DÁREK. Práce Baráčníků si město Prachatice váží, Baráčníci navíc rádi spolupracují.
Foto autor| Foto poskytla Hanka Rabenhauptová
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více

Na vládní návrh podpory OSVČ nemají živnostníci šanci dosáhnout, ve Sněmovně předložíme spravedlivou variantu

​​​​​​​ODS chce napravit nespravedlivý návrh na pomoc živnostníkům, úpravy předloží ve Sněmovně. Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury by měly OSVČ dostat 30 000 Kč, nárok na příspěvek by m...

více

Podpora a naděje

Stav nouze vláda vyhlásila 12. března. Učinila tak svým usnesením a zároveň zakázala nebo přikázala spoustu věcí. Život se nám všem zkomplikoval a ještě to bude nějakou dobu trvat. Můžeme nadávat, můžeme...

více
Ods Prachatice Hospic