Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Úvodní stránka

Jan Bauer

Z tisku a médií:

Archiv

Leden 2010 | Prosinec 2009 | Listopad 2009 | Říjen 2009 | Září 2009 | Srpen 2009 | Červenec 2009

Prachatice vybudují cyklostezku / Právo strana 10 Jižní Čechy

26. 8. 2009 | Na Libín, nejvyšší horu šumavského podhůří, kde od června funguje nedaleko zdejší rozhledny jeden z největších tuzemských lanových parků, chce město Prachatice přivést novou cyklostezku. Podle starosty Prachatic a poslance Jana Bauera (ODS) jde o jednu z turisticky nejatraktivnějších lokalit v okolí.

Více »

Na jihu Čech se bude o přízeň voličů do sněmovny ucházet 16 stran / Zpravodajství ČTK

26. 8. 2009 | České Budějovice 26. srpna (ČTK) - O přízeň voličů v předčasných volbách do sněmovny se bude na jihu Čech ucházet 16 politických stran, tedy o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny museli zmocněnci stran doručit jihočeskému krajskému úřadu do dnešních 16:00. Úřad o jejich registraci rozhodne nejpozději 10. září, řekla ČTK Alena Karvánková ze správního oddělení úřadu.

Více »

V Jihočeském kraji zatím kandidátky odevzdalo devět stran / Zpravodajství ČTK strana

25. 8. 2009 | České Budějovice 25. srpna (ČTK) - Kandidátní listiny pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny zatím jihočeskému krajskému úřadu předložilo devět politických stran, čtyři z nich jsou parlamentní, řekla dnes ČTK Alena Karvánková z krajského úřadu. Další strany mohou kandidátní listiny předkládat do 26. srpna do 16:00. Úřad rozhodne o jejich registraci nejpozději 10. září.

Více »

Prachatice zateplí školy za desítky miliónů / Právo strana 9 Jižní Čechy

24. 8. 2009 | Zateplení budov základních škol a mateřinek v Prachaticích, které město zřizuje, bude prioritou v rozpočtu pro rok 2010.
Rozhodli o tom prachatičtí radní s tím, že do této stavební akce město vloží desítky miliónů korun.

Více »

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Táborský deník strana 2 Táborsko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.
„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Separovaného odpadu je zase více než loni / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Prachatice/ Zatím co se v loňském roce separovaný odpad vykupoval, dnes za jeho likvidaci města a obce platí a nejsou to zrovna malé částky. „Separovaný odpad nikdo nechce, jen od března do června jsme z rozpočtu odboru životního prostředí zaplatili bezmála sto čtyřicet tisíc korun za jeho odkup,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Turisté půjdou k rozhledně po nové cestě už na konci září / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Většinu z 2,4 milionu korun na rekonstrukci zaplatí dotace, město přidá tři sta tisíc korun

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.

Více »

Město žádá o miliony pro školy / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

20. 8. 2009 | Poslední, co chybí, je, aby zastupitelé řekli, zda souhlasí s finančním podílem města.

Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí.

Více »

Nová cesta otevře v září / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - Jižní Čechy

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.
„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatická starosta Jan Bauer.

Více »

Prachatice žádají o miliony pro školy / Písecký deník strana 2 Písecko

20. 8. 2009 | Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí. „Peníze chceme použít na zateplení a výměnu oken pěti budov prachatických základních a mateřských škol,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že město má zpracované projekty i energetické audity jednotlivých budov, do nichž vložilo přes dva miliony korun.

Více »

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Písecký deník strana 2 Písecko

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně. „Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť / Zpravodajství ČTK

18. 8. 2009 | České Budějovice 18. srpna (ČTK) - Špatnou dopravní infrastrukturu a ochranu přírody považuje za největší problémy Jihočeského kraje většina lídrů stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se letos do sněmovny. Dostavba dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi a rychlostní komunikace R4 je podle pěti z šesti oslovených lídrů hlavní překážkou rozvoje kraje. Různorodý názor ale mají na ochranu přírody a rozvoj obcí v Národním parku a CHKO Šumava. Vyplývá to z jejich odpovědí v anketě ČTK.

Více »

Pronajímatel toskánské vily hrál roli v mezinárodní aféře / Lidové noviny strana 1 Titulní strana

18. 8. 2009 | PRAHA Jméno Markuse M. Haslera – tajemného muže, který Marku Dalíkovi pronajal toskánskou vilu, a hlavního hrdiny letošní letní kauzy – se opět objevuje na scéně. A i tentokrát, ve zcela novém příběhu, se objevuje jméno česko-slovenské finanční skupiny J&T.

Více »

První stromy již ustoupily zvětšující se sjezdovce / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - okolní okresy

18. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejichž pozemky byly v místech, kde by měl areál být.

Více »

Prachatice oživují největší sídliště / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

18. 8. 2009 | Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Investice změní ráz České ulice / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

18. 8. 2009 | Prachatičtí uspěli a čtyři miliony mají z dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

Prachatice/ Celkově osm a půl milionu korun, ale z městské kasy jen přibližně polovina. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde konkrétně o ulici Českou,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Baráčníci dostali čajovou soupravu / Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

18. 8. 2009 | Prachatice/ Při letošních Slavnostech solné Zlaté stezky v Prachaticích starosta města Jan Bauer obdržel dárek od partnerského města Rogačevo z Běloruska – čajovou soupravu.
„Souprava nezůstává na radnici. Byla předána při sezení baráčníků na rychtě 30. července 2009, kde proběhlo i předešlý den zahájení výstavy fotografií Má vlast,“ říká místostarostka Prachatic Hanka Rabenhauptová.

Více »

Prachatice oživují svoje největší sídliště / Strakonický deník strana 2 Strakonicko - zpravodajství

18. 8. 2009 | Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

právě jsme se narodili / Opavský a hlučínský deník strana 20 Moje rodina

15. 8. 2009 | sobota 15. srpna 2009

Vážení rodiče,

díky vstřícnosti opavské porodnice vám budeme přinášet fotky miminek z regionu. Každý týden dvakrát objíždí naše fotografka spolupracující porodnice a nafotí nově narozená miminka. Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne, možná aktuální zdravotní stav vašeho potomka neumožní focení. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova. Můžete nám poslat jeho fotku, buďto samostatný portrét, nebo s maminkou, na e-mail: miminka@denik.cz a své miminko najdete buď na stránkách Deníku, nebo na www.opavsky.denik.cz.

Více »

Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce / Prachatický deník strana 3 Prachaticko

15. 8. 2009 | Město Prachatice směnilo pozemky s Lesy České republiky, aby pomohlo lyžování

Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejich byly pozemky v místech, kde by měl areál být.

Více »

Turisty ve městě vítá obrázek z Huláku / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - jižní čechy

11. 8. 2009 | Prachatice/ Tři nové bilboardy vítají turisty v Prachaticích ve chvíli, kdy přijíždějí do města od Volar, Českých Budějovic a Českého Krumlova. „Hledali jsme nové cesty, jak turistům hned při vstupu do města ukázat atraktivní a nová místa,“ vysvětlil nákup a umístění nových ploch prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Pronajímatel toskánské vily investoval do lázní na zapřenou / Právo strana 2 Zpravodajství

10. 8. 2009 | Ve skrytu chtěl zůstat lichtenštejnský podnikatel Markus M. Hasler, který pronajal Marku Dalíkovi vilu v Toskánsku a který investoval skoro deset miliónů korun do lázeňského projektu sv. Markéty v Prachaticích.
Právu to včera řekl prachatický starosta a poslanec ODS Jan Bauer, který je členem představenstva Léčebného centra sv. Markéty.

Více »

Na Haslera se raději přeptám / Právo strana 2 Zpravodajství

10. 8. 2009 | POSLANEC ODS A STAROSTA PRACHATIC JAN BAUER

* Znáte Markuse M. Haslera, který pronajal Marku Dalíkovi vilu v Toskánsku?

Neznám.

* Jeho firma Rilon je investorem projektu na výstavbu lázní v Prachaticích a vy jste členem představenstva.

Více »

* Toskánské otazníky / Týden strana 16 Kauza

10. 8. 2009 | Mirek Topolánek je ze své toskánské dovolené už více než týden zpátky. Nejasností nad jeho italským výletem za tu dobu ještě přibylo. Přečtěte si, jaké odpovědi šéf ODS doposud dluží.

Smlouva

Měla to být tečka za aférou, která občanským demokratům nabourává plány na předvolební útok na nerozhodnuté voliče. Zveřejněním smlouvy o pronájmu vily, ve které se v červenci rekreoval expremiér Topolánek s přítelkyní Lucií Talmanovou či svou pravou rukou Markem Dalíkem, si však vedení strany příliš nepomohlo. Spíše naopak. Odborníci nejprve upozornili na jazykové nepatřičnosti kontraktu.

Více »

Plakátovací plochy jsou ve výrobě / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Do konce prázdnin prý budou město zdobit nové plakátovací plochy. Jejich návrh už před časem schválili radní. „V současné chvíli jsou ve výrobě,“ ujistil minulý týden prachatický starosta Jan Bauer s tím, že část původního záměru, umístit šest nových plakátovacích ploch, byla změněna a například na Malém náměstí se objeví plocha otočná. Na Kostelním náměstí zase nebude, nebyla tam vhodná.

Region| Jižní Čechy

Více »

Peníze z unie asi pomohou s parkem / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Projekty na revitalizaci Štěpánčina parku a výstavby nové plochy pro bruslení a hokejbal v Parku mládí jsou připraveny a jen čekají na ten správný čas. „Zařazení do šesté výzvy regionálního operačního programu, tedy podání žádosti o dotaci na uskutečnění obou záměrů, schválili zastupitelé,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Doplnil, že pokud město peníze získá, začne se příští rok.

Region| Jižní Čechy

Více »

Turisty ve městě vítá obrázek z Huláku / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Tři nové bilboardy vítají turisty v Prachaticích ve chvíli, kdy přijíždějí do města od Volar, Českých Budějovic a Českého Krumlova. „Hledali jsme nové cesty, jak turistům hned při vstupu do města ukázat atraktivní a nová místa,“ vysvětlil nákup a umístění nových ploch prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Toskánská aféra: kruh se uzavírá / Lidové noviny strana 2 Téma

8. 8. 2009 | Tajemný majitel vily – Je Haslerův podpis na smlouvě pravý? Souvisí s nájmem jeho aktivity v ČR?

Muž, od kterého si Marek Dalík pronajal vilu v Toskánsku, investuje v Česku. Švýcar Markus Manfred Hasler je například napojen na podniky Antonína Charouze, jehož autopůjčovna Topolánkovi na dovolenou půjčila džíp.

Více »

Vandalové ničí opravené kapličky / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

8. 8. 2009 | Prachatice/ Vandalové řádí nejen ve Vimperku, ale také v Prachaticích. Zatímco ve Vimperku mizí pod jejich rukama hlavně dopravní značky, městský mobiliář, nebo poštovní schránky, prachatičtí výtržníci se pustili do soustavné likvidace čerstvě opravených kapliček v okolí. „Do oka jim padly především ty na Svatopetrské cestě ze Skalky ke hřbitovu,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že městská policie tyto prostory pravidelně a v současné době také s vyšší četností kontroluje, ale zatím bez výsledků.

Více »

Část lidí z Lázeňské půjde pryč / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

4. 8. 2009 | Prachatice zrekonstruují ubytovnu Klimy na čtyřicet malometrážních bytů.

Prachatice/ Stěhování „nepřizpůsobivých“ obyvatel z Lázeňské ulice mimo centrum města do ubytovny Klimy plánuje prachatická radnice. Co jí to umožní? Schválená investice za více než sedmnáct a půl milionu korun, kterou posvětilo poslední jednání zastupitelů.

Více »

Pozemky pod silnicí jsou města / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

4. 8. 2009 | Prachatice/ Revokovat usnesení z června letošního roku byli nuceni minulý týden prachatičtí zastupitelé. Šlo o bezúplatné převody pozemků pod vozovkou ve Starých Prachaticích. „Do vlastnictví města je bezplatně převedl pozemkový fond, jde vlastně o nápravu starých nesrovnalostí,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer. Vzápětí ale zastupitelé zase převod schválili, ovšem s opravenými údaji od fondu.

Region| Jižní Čechy

Více »

Prachatice prodlouží trasu libínské cyklostezky / Právo strana 11 Jižní Čechy

3. 8. 2009 | Město Prachatice zahájilo výstavbu II. etapy cyklostezky na trase Prachatice–Libín. Akce přímo navazuje na I. etapu in-linové dráhy a cyklostezky, která je v provozu od listopadu loňského roku a je složena ze dvou částí.

Více »

Popelnice čeká pravidelné mytí / Prachatický deník strana 3 Zpravodajství

3. 8. 2009 | Prachatice/ První srpnový týden se stane pravidelnou očistou pro nádoby na odpad v celém městě. „Pravidelné mytí a dezinfekci zajistí odborná firma z Uherského Brodu, která s mycím vozem pojede hned za tím popelářským a popelnice, které budou prázdné, ihned omyjí,“ upřesnil Josef Starý z odboru životního prostředí prachatického městského úřadu.

Více »

Prachatice oživují největší sídliště / Táborský deník strana 2 Táborsko - zpravodajství

Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic