Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Zachránili jsme převozníkům živnost

2019-03-06

 

Poslanecká sněmovna dnes schválila zákon o vnitrozemské plavbě i se změnami, které již dříve v hospodářském výboru navrhl a prosadil poslanec ODS Jan Bauer. Díky nim nebudou muset být přívozy vybaveny drahou navigací stejně jako výletní a větší lodě.

„Mám radost, že v konečném hlasování o zákoně zvítězil zdravý rozum a poslanci podpořili zmírnění podmínek pro přívozy. Napravili tak původní nesmyslnou úpravu, která by pravděpodobně zlikvidovala převoznickou živnost v Česku,“ uvedl po hlasování poslanec Jan Bauer.


Ten se netají kritikou vlády, která často nad rámec evropské legislativy přijímá nové povinnosti a pravidla a nadto nebere ohled na omezené možnosti drobných živnostníků. „To se pochopitelně netýká jen převozníků, ale celé řady dalších živností. Stát by měl malé živnosti naopak podporovat a přestat s pokusy svazovat je další zbytečnou regulací, kterou po České republice navíc nikdo nechce.“


Zákon o vnitrozemské plavbě nyní putuje ještě do Senátu.
www.ods.cz

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic