Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Volby 2014: Odpovídá Jan Bauer (ODS)

2014-10-06

 

Prachatice - Lídři politických stran, sdružení a hnutí v Prachaticích odpovídají na otázky Prachatického deníku.

Co je podle Vašeho názoru největším problémem města Prachatice a je nutné, aby ho nové zastupitelstvo začalo řešit okamžitě po volbách?
Velkým problémem posledních let byla nejednota a rozhádanost prachatické radnice. Máme velmi drahé teplo z centrálního zásobování. Město je ze všech stran špatně dopravně dostupné a schází nám větší nabídka kvalifikovaných a odborných míst, což je problém většiny menších měst.

Je podle Vašeho názoru nutné postavit (rekonstruovat) bývalou hasičskou zbrojnici na Multifunkční centrum a knihovnu? Jakým způsobem by bylo možné takovou stavbu financovat?
Ano, Prachatice si novou moderní knihovnu zaslouží, a proto má prachatická ODS její zřízení v programu.
S myšlenkou rekonstruovat hasičskou zbrojnici jsem přišel už před několika lety. Byla to logická reakce na spor o budovu Muzea loutky a cirkusu. Přestavět "hasičárnu" je dobrá varianta, ale bude to velmi nákladné a město si proto bude muset na stavbu vybojovat na dotaci.

Jakým způsobem chcete vyřešit fungování letního kina v Prachaticích a proč? Jak by mohlo v budoucnu letní kino vypadat?
Nové vedení se musí po diskusi s občany konečně rozhodnout, zda letní kino chceme a zda je o něj zájem. Pokud ano, musíme ho zmodernizovat. Pokud ne, nabízí se možnost např. propojení s areálem Štěpánčina parku a rozšíření o oddychovou zónu s letní scénou.

Do jaké lokality byste přestěhovali prachatickou střelnici a proč? Je podle Vašeho názoru vůbec potřeba střelnici stěhovat jinam nebo jen upravit tu stávající?
Vždy jsem byl spíše zastáncem modernizace stávající střelnice, která by měla i turistický potenciál. Příležitost ucházet se o dotační prostředky byla veliká, minulé vedení města ji ale bohužel nevyužilo. Hledat alternativní lokalitu je možné, ale velmi složité. Objevovat nové lokality bez znalosti stanoviska občanů mi přišlo v poslední době hodně nešťastné.

Víte, jak vylepšit nabídku kulturního či turistického vyžití ve městě Prachatice, aby bývalé okresní město bylo místem pro setkávání nejen jeho obyvatel a přilákalo nové turisty?
Potřebujeme novou moderní formu propagace města a cestovního ruchu. Chceme využít potenciál vrcholu Libín (lanová dráha, zimní areál), navrhujeme zapsání Solné Zlaté stezky na seznam UNESCO, prozkoumání prachatického podzemí, pořádání Vánočních trhů a zřízení stálé letní scény. Potřebujeme nové atrakce v krytém bazénu i na Huláku, kryté tenisové kurty a nové cyklotrasy včetně případného využití bývalé tankovky.

Autor: Jana Vandlíčková

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic