Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Reakce na volbu Miloše Zemana prezidentem České republiky

2013-01-27

 

Předpokládám, že Miloš Zeman bude v oblasti evropské politiky úzce spolupracovat s vládou, protože jak pravomoci, tak odpovědnost za naši politiku vůči EU leží na vládě. Předpokládám, že nový prezident podpoří realistické kroky, které vláda v evropské politice činí. Tedy že spolu s vládou na jedné straně podpoří řešení dluhové krize eurozóny, jako byl například vznik stálého záchranného eurovalu, na druhé straně bude aktivně bránit Českou republiku před návrhy, které mohou její ekonomiku ohrozit, jako jsou například vytváření bankovní unie nebo zavádění společných evropských daní.

Jsem přesvědčen, že právě pragmatická vládní politika ODS vůči Evropské unii a nově získaná politická odpovědnost pomohou otupit nekritické nadšení nově zvoleného prezidenta pro federalizaci Evropské unie. K tomu může přispět i fakt, že bude vystaven mnohem širší politické diskuzi o směrování evropské integrace, kterou před několika dny razantně zahájil britský premiér David Cameron.

Jan Bauer, předseda sněmovního evropského výboru a první místopředseda poslaneckého klubu ODS


 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic