Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Proč jsem se rozhodnul kandidovat za ODS v parlamentních volbách

2013-09-05

 

Moje rodina mi vštípila úctu ke svobodě a odpor k totalitní moci. Trápí mě proto klid, s jakým je přijímán fakt, že po podzimních volbách se zřejmě budou komunisté přímo či nepřímo podílet na centrální vládě. Ještě více mě ovšem děsí možnost, že levice – včetně komunistů – získá v parlamentu ústavní většinu. Tedy nejen že bude levice vládnout: dusit živnostníky, zvedat daně a uskutečňovat nebezpečné populistické projekty, ale získá zároveň šanci změnit ústavní systém České republiky. A to mimo jiné pod tlakem prezidenta Miloše Zemana, který se netají svými ambicemi změnit parlamentní systém na prezidentský a již dnes přesvědčivě diriguje sociální demokracii, adepta na vítězství, kam chce a potřebuje.
Jsem přesvědčen, že tomuto nebezpečí se musí v parlamentu postavit silná etablovaná politická strana s historií a širokou členskou základnou. Strana, která nedopustí, aby levice přehodila výhybku na východ (byť nás při tom prezident bude mást naivními větami o podpoře evropské federace), a která zabrání, aby se v České republice ujal autoritativní model vládnutí ruského střihu. V parlamentu musí být zastoupena silná strana, která bude v budoucnu opět schopna převzít vládní odpovědnost, až občané uvidí, kam sociální demokraté, Zemanovci a komunisté zemi vedou.
Nic z toho nemohou naplnit sebelíp vymyšlené marketingové projekty nebo nahodilé politické slepence. Obvykle jde o subjekty s image mesiášů, které se zhroutí pod tíhou vlastních chyb a nesmyslných a často nebezpečných ambicí.
Občanská demokratická strana udělala v posledních letech mnoho závažných chyb a nemá smysl to zastírat. Stále ale zůstává nejsilnější stranou na pravici – nestojí na jednom nebo dvou lidech, ale má přes dvacet tisíc členů a dostatek lidí, kteří jsou schopni okamžitě nastoupit za ty, kteří chybovali. Má desítky a stovky zastupitelů, radních a úspěšných starostů po celé České republice. Má historii, z níž se může poučit, a zkušenosti, které může využít. A její program je už přes dvacet let postaven na úctě ke svobodě jedince a odporu k jakékoliv formě totality. Právě proto je dnes ODS jediným věrohodným soupeřem všech, kteří chtějí zpochybnit polistopadový vývoj a pod zástěrkou bohulibých záměrů omezovat naše práva a svobody. Právě proto budu v nadcházejících podzimních volbách znovu a přes všechno, co se stalo, bojovat za hlasy pro ODS.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic