Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Přijetí makedonských politiků

2012-01-25

 

Předseda Výboru pro evropské záležitost Jan Bauer přijal 17. ledna 2012 skupinu makedonských politiků vedenou místopředsedkyní sněmovny Makedonské Republiky Světlanou Jakimovskou.
Makedonie podala přihlášku k členství v EU v březnu 2004 a v prosinci 2005 získala status kandidátské země. V dubnu 2001 uzavřela s EU SAD, která vstoupila v platnost v roce 2004. V prosinci 2009 byl pro občany Makedonie zrušen vízový režim do schengenského prostoru na pobyt do 90 dnů. Rada EU s Makedonií dosud nezahájila přístupové rozhovory, přestože jí tento krok Evropská komise několikrát doporučila. Důvodem je odmítavé stanovisko Řecka, které podmiňuje jakýkoli další integrační posun Makedonie dohodou o názvu země.Podle hodnocení Evropské komise Makedonie dostatečně plní politická kritéria členství a postupuje v plnění závazků sjednaných v SAD, a proto by měly být zahájeny přístupové rozhovory a země by měla přejít do druhé fáze realizace SAD. Pokrok Makedonie v evropském integračním procesu je ovšem nerovnoměrný, zlepšení je zapotřebí zejména ve vnitropolitickém dialogu, v oblasti reformy justice a veřejné správy, boje proti korupci, svobody slova a v podnikatelském prostředí. Makedonie vede bilaterální spor o název svého státu s Řeckem. Provizorní název užívaný od roku 1993 OSN, EU a NATO zní Bývalá jugoslávská republika Makedonie (Former Yugoslav Republic of Macedonia, FYROM).

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic