Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Příběh obyčejného šílenství

2021-02-05

 

Vedení města Prachatice chce letní kino za 60mil Kč = Příběh obyčejného šílenství…
Omlouvám se za kritická slova, ale když jsem si otevřel materiály na nadcházející zastupitelstvo(10.2.), nechtěl jsem věřit vlastním očím. Měsíc poté, co jsme schválili „prázdný“ rozpočet na letošní rok s důrazem na šetření každé koruny, protože máme největší krizi od druhé války, přichází vedení s nápadem se krizí proinvestovat a zrekonstruovat letní kino za 60 mega !!! Bez varování, bez diskuse se zastupiteli, bez hodnocení dopadů, přínosů, potřebnosti… nic! Prostě nám zbylo na účtu 95 miliónů (vedení města na tom má nulový podíl), tak je třeba je nějak smysluplně utratit. Již 6 let se snažím našim radním vysvětlit, že takto pojatý megalomanský projekt je pro naše město nesmysl, že to není vhodná lokalita, že dnes mají lidé trochu jiné představy a hlavně potřeby. A hlavně, že letní kino se dá elegantně řešit nákupem, či pronájmem mobilních zařízení! Tento model je atraktivní tím, že můžete měnit místo promítání ( Parkán, Velké náměstí, Horní náměstí, u lesa, na palouku… kdekoli), stojí to pakatel, přivezete lavice a židle a objednáte stánek s pivem a limonádou.
Několikrát jsme tento model představili prachatickým občanům na Parkáně a myslím, že to mělo slušný ohlas.
Prachatice před Covidem a nesporně i po Covidu budou trpět stejnými neduhy. Vylidňování, úbytek obyvatel, hlavně mladých, liduprázdné náměstí, zavírání krámů a drobných provozoven, koncepce rozvoje města odnikud nikam.
Vidím jiné věci,kam by stálo za to investovat a věřím, že je stále dost času tuto nepromyšlenou investici odpískat.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic