Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Premiér na jednání VEZ

2012-01-25

 

Premiér ČR Petr Nečas představil na jednání Výboru pro evropské záležitosti (VEZ) pozici vlády k otázce přistoupení ke smlouvě o fiskální unii.

Stanovisko Jana Bauera k tomuto tématu:

Smlouva o fiskální unii je v této fázi nedodělaný polotovar, ale u nás se již odehrála bojová, politická cvičení včetně vyhrožování odchodem z vlády. U některých koaličních politiků např. z TOP09 postrádám odbornou znalost věcí a dostatečný nadhled. Smlouva o fiskální unii přináší staronová pravidla o rozpočtové disciplíně, dále sankce a systém jejich vymáhání. Je to rádoby smlouva pro budoucí krize, ale neřeší současné problémy mnoha států. Obecně souhlasím s přísnějšími pravidly, která zajistí rozpočtovou disciplínu členských států. Rozpočtová odpovědnost je princip, který ODS dlouhodobě prosazuje a aplikuje i na domácí půdě, mimo jiné prostřednictvím návrhu na přijetí tzv. finanční ústavy. Jsem přesvědčen, že se jedná o přesun pravomocí na orgány EU, minimálně o obcházení nutných změn primárního práva a proto je nutné stanovit jasnou ratifikační proceduru v naší zemi. Členové ODS jsou vázáni usnesením kongresu ODS, ale i zněním koaliční smlouvy.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic