Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

ODS: Prosadíme snížení byrokracie a elektronizaci veřejné správy

2018-04-25

 

Dostupná a přátelská veřejná správa byla hlavním tématem kulatého stolu ODS se zástupci samospráv a odborné veřejnosti, který se uskutečnil 24. dubna v Uherském Hradišti. Byl součástí série regionálních odborných diskusí, jejichž cílem je shromáždit co nejvíce podnětů, praktických poznatků a odborných stanovisek pro tvorbu celostátního programu ODS pro nadcházející komunální volby. Ten bude zahrnovat základní principy pro fungování měst a obcí, ale také konkrétní návrhy na zjednodušení a zefektivnění výkonu jejich správy, řešení problémů, s nimiž se potýkají, či podporu rozvoje jejich infrastruktury a zvyšování kvality života prostřednictvím nezbytných legislativních změn. V oblasti veřejné správy chce ODS prosazovat maximální zjednodušení byrokracie a zpřístupnění úřadů občanům.
„Byrokracie pořád bují a kontakt občanů s úřady je přesycen řadou nadbytečných povinností a formulářů. To přetěžuje i úřady samotné a nejvíc tomu čelí obce a města. Veřejnosti chceme nabídnout tzv. systém jedněch dveří, který by umožnil vše potřebné například v rámci stavebního řízení vyřešit u jedné přepážky. Naprostou samozřejmostí by měla být také možnost vyřídit většinu záležitostí elektronicky, z pohodlí domova. Také dnešní diskuse ukázala, že v oblasti veřejné správy máme co dohánět. My chceme tyto změny prosazovat jak v praxi, tak i změnami v příslušné legislativě, které jsou nezbytné,“ uvedl po diskusi garant programové oblasti veřejné správy a místopředseda ODS Martin Kupka.

„Stát zatěžuje zbytečnou administrativou občany i samosprávy. Obce a města nemají pro množství papírování dostatečnou kapacitu pro to, aby sloužily svému účelu, tedy svým obyvatelům a jejich potřebám. Chceme proto usnadnit život starostům, ale i jimi spravovaným úřadům tak, aby byli maximálně nápomocni těm, pro které tu jsou a mají být, tedy lidem. A aby měli dostatek prostoru pro to jim pomáhat s vyřízením jejich záležitostí,“ doplnil k průběhu debaty starosta Uherského Hradiště a poslanec Stanislav Blaha.

„Jednodušší systém veřejné správy je nezbytnou podmínkou i pro větší vymahatelnost práva a omezení plýtvání veřejnými prostředky například v sociální oblasti a rozdělování dávek, které jsou dnes kvůli své nepřehlednosti snadno zneužívány. Pokud tomu zamezíme, bude to znamenat nejen více peněz pro ty, kteří je skutečně potřebují, ale třeba i více peněz na nezbytné investice,“ uzavřel poslanec a garant programové oblasti veřejných služeb pro kvalitní život Jan Bauer.
www.ods.cz

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo moji prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a Jihočeského kraje, jako poslanec a předseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti jsem hájil zájmy České republiky v rozbouřené atmosféře Evropské unie. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

ODS představila kandidáty do Senátu

Občanská demokratická strana na dnešní programové konferenci představila kandidáty do senátních voleb. Senátní křeslo budou obhajovat senátoři Jaroslav Kubera a Jaroslav Zeman, barvy ODS chce v Senátu nově repr...

více

ODS představila program pro komunální volby. Spolupracovala na něm s veřejností i odborníky

ODS představila na dnešní programové konferenci centrální část programu pro komunální volby. Ten později doplní i konkrétní programy pro jednotlivé obce. Občanští demokraté chtějí propojit komunální polit...

více

Fotogalerie: Programová konference - Poctivá práce, rozumná řešení

Přinášíme kompletní fotogalerii ze sobotní Programové konference - Poctivá práce, rozumná řešení. Ještě jednou děkujeme všem za účast....

více
Ods Prachatice Hospic