Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Lhůta pro přihlášení zaměstnance se může vrátit na osm dní. Návrh podpořil výbor pro sociální politiku

2020-05-28

 

​​​​​​​Lhůta, ve které musí zaměstnavatelé přihlásit nebo odhlásit své zaměstnance na správě sociálního zabezpečení, se možná vrátí na původních osm dní. Na návrh poslance Jana Bauera to dnes doporučil sněmovní výbor pro sociální politiku během projednávání návrhu „covidového“ zákona o prominutí pojistného na sociální zabezpečení. Sněmovna bude o návrhu hlasovat zítra.

Zkrácení lhůty na přihlašování a odhlašování zaměstnanců, které zkritizovali zástupci zaměstnavatelů, prošlo pozměňovacím návrhem z dílny MPSV k nedávno projednávanému zákonu o odpuštění penále z pojistného na sociální zabezpečení.


„Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a že z výboru půjde doporučení zrušit nedávno přijatý přílepek, podle kterého by zaměstnavatelé museli tento administrativní krok dělat ze dne na den. Ten návrh byl nefér a zkomplikoval by život řadě firem. Stačilo by, aby ve firmě onemocněla mzdová účetní. Problém by mohly mít i podniky, které využívají externí účetní,“ uvedl po hlasování výboru Jan Bauer.


Ten současně varoval před předkládáním nedomyšlených přílepků k aktuálně projednávaným „covidovým“ zákonům.
www.ods.cz

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic