Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Jan Bauer: ODS náhradní výživné nepodpoří

2020-11-13

 

ODS v Poslanecké sněmovně nepodpoří možnost, aby stát za nezodpovědné rodiče vyplácel náhradní výživné na jejich děti. O zavedení náhradního výživného by měli poslanci rozhodnout dnes.

„Zavedení náhradního výživného nepodporujeme z principu. Považujeme za nemístné, aby stát vstupoval do soukromoprávních vztahů a kvůli špatné vymahatelnosti práva zaváděl novou sociální dávku. Rodičům dětí, kteří se ocitnou ve finanční tísni, má stát umět pomoci v rámci stávajícího sociálního systému. Ten musí být jednoduchý, srozumitelný a rychlý. Bohužel ministerstvo práce a sociálních věcí slibovanou revizi nabobtnalého dávkového systému za celé volební období nepřipravilo,“ uvedl před hlasováním poslanec a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.


Podle něj bude navíc vymáhání dluhů ze strany úřadů práce drahé a neefektivní, protože se počítá s tím, že se podaří vymoci maximálně 10 procent dluhů. „Takovou mašinérii ODS podpořit nemůže. Navíc se obáváme, že tento krok nejenže nemotivuje stávající dlužníky, aby alimenty začali platit, ale povede k tomu, že počet nezodpovědných rodičů vzroste. Za jejich nezodpovědnost a ignorování vlastních dětí budou nyní platit všichni občané. A to doslova,“ dodal Bauer.
www.ods.cz

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic