Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Jan Bauer nominován na předsedu jihočeského regionu

2013-12-18

 

Na včerejším sněmu oblastního sdružení Prachatice byl na předsedu Jihočeského regionu nominován ing. Jan Bauer, předseda oblastního sdružení Prachatice a bývalý místopředseda poslaneckého klubu ODS.

„Honza Bauer je zkušený, úspěšný a oblíbený politik, který vždy upřednostňoval potřeby ODS před svými osobními ambicemi. Jsem rád, že se v této době rozhodl převzít více odpovědnosti za ODS a kandidovat na předsedu regionu. Má naši plnou podporu,“ říká k nominaci pan ing. Václav Filištein, místopředseda oblastního sdružení Prachatice.

„Nemyslím si, že ODS nějak poškodí, že vedle Martina Kuby bude na post předsedy regionu kandidovat někdo jiný. Naopak si myslím, že pro záchranu ODS by bylo devastující, kdyby v Jihočeském kraji neměl Martin Kuba protikandidáta. Pokud se chce ODS změnit a zachránit, musejí mít všichni předsedové regionů a kandidáti na místopředsedy silný mandát. A ten může vzejít pouze z politické soutěže. Pokud má Martin Kuba obhájit místo předsedy regionu, tak ne proto, že byl jediným kandidátem, ale proto, že byl nejlepším kandidátem,“ řekl Jan Bauer.

Před hlasováním o nominaci na předsedu regionu proběhla volba nového vedení prachatického oblastního sdružení. Do pozice předsedy byl znovu zvolen Jan Bauer, místopředsedy se stali Václav Filištein, Jiří Vejvoda a Jiří Cais.

***

Jan Bauer (­1969) je členem prachatické ODS od roku 1996. V letech 1998 až 2010 byl starostou města Prachatice. V letech lety 2000-2004 byl zastupitelem Jihočeského kraje a předsedou finančního výboru. Poslancem se stal poprvé v roce 2004, poslanecký mandát obhájil v letech 2006 a 2010. V parlamentu ČR působil jako místopředseda a později jako předseda Výboru pro evropské záležitosti. Zároveň byl místopředsedou klubu ODS.

Jan Bauer vystudoval prachatické gymnázium a stavební fakultu ČVUT se zaměřením na ekonomiku a řízení. Je ženatý a má dvě dospívající děti, Jana a Ivanu.


 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic