Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Evropská unie musí zlepšit svou konkurenceschopnost

2011-02-23

 

shodli se David Livington a Jan Bauer během setkání na půdě evropského výboru poslanecké sněmovny.
Aktuální dění v Evropské unii a její další směřování bylo hlavním tématem rozhovoru britského ministra Davida Lidingtona odpovědného za evropské záležitosti s poslanci výboru pro evropské záležitosti v čele s jeho předsedou Janem Bauerem z ODS. Během více než hodinové diskuze se zástupci obou stran věnovali například chystané změně v Lisabonské smlouvě, která má umožnit realizovat záchranný mechanismus pro země v hospodářských potížích. V návaznosti na tuto debatu se ale vzápětí shodli, že Evropská unie by se měla více než na přepisování smluv soustředit na efektivní kroky, které zajistí její konkurenceschopnost ve světě.
"Evropská unie vyprodukovala v posledních letech desítky dokumentů, které jí měly zajistit lepší postavení ve světovém konkurenčním boji. Ke skutečnému posunu ale doposud nedošlo. Aktuální návrh Německa a Francie, o němž se hovoří jako o Paktu konkurenceschopnosti, vnímám v některých bodech pozitivně. Zásadně ale odmítám snahu o sjednocování daňových sazeb," uvedl mimo jiné Jan Bauer. Ten také připomněl konzistentní postoj stávající české vlády, která v principu odmítá další navyšování finančních prostředků v rozpočtu EU a odmítá dodatečné zdroje například v podobě společné evropské daně.
V reakci na aktuální dění v regionu severní Afriky se zástupci české a britské strany shodli, že Evropská unie by měla vládám v této oblasti vyslat jasný signál, že podmínkou udržení evropských investic v těchto zemích jsou politické reformy.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic