Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Dostavba D4 je pro Jihočechy klíčová. Financování je nutné schválit včas

2021-01-04

 

Vláda dnes schválila koncesi na výstavbu a provozování 32 kilometrů dálnice D4. Stavba realizovaná jako PPP projekt má od roku 2024 podstatně zrychlit průjezd mezi Příbramí a Pískem. Podle jihočeského poslance ODS Jana Bauera dávají podmínky pro zapojení soukromého investora naději, že nové úseky dálnice budou dokončeny včas. Za aktuální riziko naopak považuje velmi krátký termín pro schválení finančního rámce projektu Poslaneckou sněmovnou.

„Jako Jihočech vím, že třicet dva nových kilometrů dálnice nutně potřebujeme pro výrazné zlepšení dopravy v našem kraji. A jsem proto smířený s tím, že se ministerstvo dopravy rozhodlo udělat z D4 pokusného králíka a vysoutěžilo stavbu jako PPP projekt,“ komentuje schválení koncesionářské smlouvy vládou jihočeský poslanec a člen sněmovního hospodářského výboru Jan Bauer. „Aby bylo možné se stavbou začít, musí ještě Sněmovna schválit její finanční rámec. A na to zbývá jen málo času. Pokud poslanci neschválí finance do konce února, může to harmonogram projektu vážně ohrozit. Proto jako jeho zpravodaj pohlídám, aby byl návrh ve Sněmovně schválený co nejdřív.“


„Rychlost výstavby rychlostních komunikací v České republice je velmi tristní. Od roku 2014 dokázal stát vybudovat jen něco málo přes devadesát kilometrů nových dálnic. Za to si hnutí ANO, které osm let řídí resort dopravy, potlesk nezaslouží. Čtyřikrát větší Polsko dokázalo od roku 2015 rozšířit svou dálniční síť o téměř 1 200 kilometrů,“ komentuje neutěšený stav dálniční výstavby v posledních letech poslanec Bauer. „Necelých padesát nových kilometrů, které chce premiér Babiš otevřít ještě letos před volbami, je velmi slabá náplast na dosavadní šnečí tempo."
www.ods.cz 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic