Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Diskuze o vyvěšení vlajky EU na Pražském hradě a o evropské integraci

2013-04-04

 

Odpolední Radiožurnál 3.4.2013
Jan Bauer v diskuzi mimo jiné řekl:
Věci jako federální unie nebo tvrdé jádro integrace, to jsou velice bezobsažné pojmy a mám pocit, že nikdo, hlavně občané v praxi vůbec neví, co to může znamenat. Mě by přišlo férovější, pokud se budeme bavit o té budoucnosti, tak místo federální unie nebo politické unie pojďme říkat: Chcete občané České republiky například odevzdat rozpočtovou suverenitu do rukou komise? Chcete nové evropské daně? Chcete mít všichni stejné daně?
ČR by neměla zapomínat a možná i uvažovat o tom, že je tu i jiná varianta například více rychlostní, nebo flexibilní integrace. Ne všechny věci, které v sobě skrytě skrývá federální unie, jsou pro Českou republiku, ale i pro ostatní členské státy prostě výhodné. To je třeba říci narovinu.
Celou diskuzi lze vyslechnout na :
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2860498
cca od 13. minuty

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic