Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

Členové parlamentních evropských výborů diskutovali s europoslanci

2011-04-08

 

Praha, 8. dubna 2011: K diskuzi nad aktuálním děním v Evropské unii se dnes v poslanecké sněmovně sešli členové sněmovního a senátního výboru pro evropské záležitosti s českými europoslanci.
„Neformální setkání s našimi europoslanci a kolegy ze Senátu pořádá Výbor pro evropské záležitosti poslanecké sněmovny pravidelně. Chceme jejich prostřednictvím podpořit pravidelnou debatu nad aktuálními evropskými otázkami, na něž mají parlamentní politické strany a naši zástupci v Evropském parlamentu mnohdy velmi odlišné názory,“ uvedl předseda sněmovního evropského výboru Jan Bauer.
Ten zároveň připomněl snahu sněmovního evropského výboru přinášet zásadní evropská témata na plénum poslanecké sněmovny a diskutovat je napříč politickým spektrem: „Dlouhodobě považujeme za správné, abychom se u zásadních evropských témat alespoň pokusili dosáhnout širšího politického konsenzu. Není v zájmu České republiky, aby byl přístup vlády atakován v médiích opozicí, jako se tomu nyní děje v případě Paktu pro euro. Česká republika musí v Bruselu vystupovat jako silný a přesvědčivý hráč, a proto vláda podporu na domácí scéně potřebuje. Věřím, že k vzájemnému dialogu a hledání společného přístupu k unijní politice může přispět i dnešní setkání.“
Poslanci během dopoledního jednání diskutovali zejména o aktuální hospodářské politice EU, Paktu pro Euro a víceletém finančním rámci EU. Tématem byla i společná zahraniční a bezpečnostní politika EU. Setkání se zúčastnili také náměstek ministra financí Tomáš Zídek, 1. náměstek ministra pro místní rozvoj Daniel Braun a zástupce generálního tajemníka Evropské komise Michael Servoz.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic