Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Články a komentáře

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Články a komentáře

Články a komentáře

"Martin Malý prodal radnici poraženým," říká Ing. Jan Bauer

2018-10-22

 

PRACHATICE - 22. října 2018 - 10:10 - Koaliční jednání po komunálních volbách v Prachaticích dospěla do konkrétního tvaru. Radnici by měli pro příští čtyři roky vést Nezávislí Martina Malého a spolupracující subjekty. Dnes dáváme slovo těm, kteří mají tvořit opozici. Otázky jsme položili Ing. Janu Bauerovi z ODS a nezávislých kandidátů.

Jak hodnotíte volební kampaň ODS a nezávislých kandidátů i celkově v Prachaticích před říjnovými komunálními volbami?

Pro mě osobně to byla kampaň, na kterou budu rád vzpomínat. Vsadili jsme na osobní kontakt a snažili se potkat skutečně maximum lidí, poslechnout si jejich názor na dění v Prachaticích a probrat, co město do budoucna potřebuje. Novinkou bylo to, že poprvé po mnoha letech nestála kampaň pouze na dlouholetých členech ODS. Představili jsme veřejnosti řadu dalších zajímavých osobností, které se chtějí v Prachaticích zapojit do veřejného života. Samozřejmě mě potěšilo, že lidé na náš program a výběr kandidátů slyšeli, dali nám důvěru a posílili naše zastoupení na radnici. Kampaně ostatních uskupení hodnotit nebudu. Ale v zásadě si myslím, že kampaň byla vedená slušně a bez zbytečných útoků.

Zatím se rýsuje více méně "staronové" vedení města Prachatice. Jaká byla vaše povolební koaliční jednání?

Jednali jsme postupně téměř se všemi uskupeními, která mají zastoupení v zastupitelstvu. Tedy i s dosluhujícím starostou Martinem Malým a jeho vítězným sdružením Nezávislých. Jednání s ním bylo ale spíše formální. Od začátku bylo zjevné, že o spolupráci s dalšími stranami, kterým dali voliči důvěru, nestojí. Jak se nakonec ukázalo, náš pocit byl správný. Namísto debaty o širší spolupráci úspěšných stran Martin Malý upekl staronovou koalici s pomocí subjektů, které ve volbách propadly. Jeho vládu nad městem tak bude držet jediný sociální demokrat zvolený do zastupitelstva, komunista a zástupce hnutí ANO. Pro něj se navíc bude krkolomně tvořit agenda druhého - a předpokládám, že placeného - místostarosty. Kupčení s křesly a pašalíky bohužel zvítězilo nad zájmy města. Smutno je mi i z toho, že Martin Malý mluví o volbách jako svátku demokracie a současně přivede do vedení města komunistu, zatímco z ostatních radnic po celém Česku komunisté odcházejí. Je to ostuda.

V případě, že na ustavujícím zasedání zastupitelstva získá koalice
Nezávislých, ANO, ČSSD a jednoho mandátu zastupitele zvoleného za KSČM potřebné hlasy, jakou budete opozicí?

Budeme se chovat slušně a budeme hlasovat v souladu s tím, co máme v programu. Určitě budeme ale méně smířliví než v minulosti. Prachatice dál povede koalice, která město zadlužuje, nerozvíjí a nepřipravuje na budoucnost. Je úkolem opozice informovat veřejnost a předkládat svá řešení, která jsou pro město lepší. A to budeme aktivně dělat.

Před volbami se vám osobně i ODS podařilo soustředit kolem sebe dost
nadějných mladých lidí. Jak s nimi budete dál pracovat?

Máte pravdu, zapojení nových lidí do práce prachatické ODS mi udělalo velkou radost. A v žádném případě to nejsou lidé takříkajíc na jedno použití ve volbách. Naopak chceme naši vzájemnou spolupráci dál rozvíjet a využívat zkušenosti, které každý z nich do našeho týmu přinesl. Zdeněk Krejsa je respektovaný odborník na sociální sféru a neziskový sektor, František Bican pracoval ve Studentské radě a Adam Pošta ví, jak pomáhat handicapovaným lidem a přizpůsobit veřejný prostor jejich potřebám. Jsem rád, že se o ně můžu opřít.

Před volbami jste oslovovali veřejnost s řadou věcí, které by se ve městě měly dělat jinak než dosud. Co bude s vašimi nápady a směřováním dál?

V zásadě už jsem odpověděl. Stejně jako bych nikdy nechtěl a nemohl být jen udržovacím starostou, stejně tak nechci být pasivním opozičním zastupitelem, který si příští roky v zastupitelstvu jen odsedí. Budeme naopak aktivní alternativou ke koalici Martina Malého, budeme pracovat na projektech, které máme v programu, předkládat je a prosazovat. Tentokrát Prachatice svou šanci na změnu kvůli postupu Martina Malého a osobnímu prospěchu některých zastupitelů propásly. Věřím, že příště už to vyjde.

http://www.prachatickonews.cz/zpravy/zpr4454.htm?fbclid=IwAR1Gp5YPfSGZdWKxYEgGp7qLJgpfmCAQaUrZulKxzBtCcYSbQBj9mZR3Dmo

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Vláda zcela přehlíží střední generaci

​​​​​​​Vláda svými návrhy v sociální oblasti zcela přehlíží dnešní třicátníky a čtyřicátníky. Uvedl to poslanec ODS a současně místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer v reakci...

více

Události, komentáře

ODS má o jednoho člena méně. O víkendu vedení vyloučilo poslance Václava Klause ml. Předseda strany Petr Fiala rozhodnutí zdůvodnil tím, že Klaus ml. dlouhodobě poškozuje svými výroky dobré jméno ODS. Téma U...

více

Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu Interview ČT24 byl místopředseda ODS Martin Baxa....

více
Ods Prachatice Hospic