Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Výstavba silnic pomůže rozvoji Jihočeského kraje, říká ODS

2010-04-19

 

ODS usiluje o dostavbu dálnice D3 a rychlostní komunikace R4
Pro občanské demokraty je lepší silniční síť v Jihočeském kraji jednou z podmínek k tomu, aby se kraj rozvíjel. Za vlády Mirka Topolánka se rozjela výstavba některých úseků dálnice D3 a rychlostní komunikace R4. ODS v tom hodlá pokračovat. Kvalitní silnice přitáhnou zájem investorů i cestovní ruch.

Životodárné tepny. Tak hovoří o silnicích jihočeská ODS. A není divu. Rychlá a bezpečná dostupnost Jižních Čech bude přínosem nejen pro cestovní ruch a podnikání, ale také zlepší životní prostředí a bezpečnost mnoha měst a obcí díky plánovaným obchvatům. Dálniční úseky D3, které mají usnadnit cestu do Prahy, chtějí občanští demokraté financovat prostřednictvím projektů PPP. Zkratka představuje partnerství soukromého a veřejného sektoru. Jednou z výhod tohoto modelu je rychlejší výstavba infrastruktury.

Kvalitní silnice zvyšují zájem investorů a pomůžou cestovnímu ruchu.
„Investice do infrastruktury podporující podnikání v takzvaném průmyslu odpočinku a volného času, tedy v tom, v čem můžeme být silní, je obrovská výzva pro celý Jihočeský kraj,“ prohlásil lídr v Jihočeském kraji Jan Bauer (ODS).

Pozitivní přínos návrhu občanských demokratů potvrzuje i člen hospodářské komory Vojtěch Toman. „Kompletní dálniční napojení každého regionu je limitujícím faktorem rozvoje podnikání a cestovního ruchu. Je třeba vyvinout maximální úsilí na urychlení výstavby zmiňovaných komunikací,“ potvrdil Toman.

Přípravy v této oblasti už začaly. Úsek Veselí – Č. Budějovice – státní hranice má být pilotním PPP projektem. Podobný typ financování jako u D3 se nabízí i v případě výstavby rychlostní komunikace R4.

ODS podpoří svobodné podnikání
Podle občanských demokratů lze Jižní Čechy považovat za obchodní značku. Jsou totiž symbolem malebné krajiny, klidu a místem, kam se turisté rádi vracejí. Oblast cestovního ruchu chtějí podpořit. Třeba zjednodušením podnikání. Proto nedávno představili svůj program, jak podnikatele motivovat. Nabízejí jim snížení byrokracie nebo daňové úlevy.
Rozhodně budou stát proti návrhu ČSSD zvyšovat daně. Navrhované změny ODS mají přinést 170 tisíc nových pracovních míst a rozvoj regionů. V Jihočeském kraji však odmítají rozvoj kraje na úkor Šumavy. „Tu je nutné chránit. Ale s vyváženým přístupem. Je to prostředí, na kterém odjakživa žili a hospodařili generací lidí. ODS chce Šumavu pro lidi a ne Šumavu bez lidí. V Šumavském národním parku musí být nastavena jasná pravidla hospodaření, spolupráce s obcemi a kontrolovatelný management,“ jednotně prohlašují.

ODS pro rozvoj kraje:
Výstavba silnic a dálnic
Spolupráce se soukromým sektorem
Rozvoj cestovního ruchu
Zjednodušení podnikání
Snížení byrokratické zátěže
Rozvoj Šumavy
Rozšíření Temelína

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic