Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Vedení radnice uspořádalo setkání k Mezinárodnímu dni Rómů

2010-04-08

 

Práce, vzdělání, chování, volný čas, zdraví, bydlení, poplatky a dávky byly hlavním tématem při tradičním setkání u příležitosti Mezinárodního dne Rómů, které se uskutečnilo ve čtvrtek 8. dubna na prachatické radnici. Akce se zúčastnilo přes padesát občanů, dospělých i dětí a hostů. Dle posledního sčítání lidu v roce 2001 bylo v Prachaticích evidováno 11 Rómů, avšak osob hlásících se k romské komunitě je v Prachaticích kolem 160. Setkání proběhlo za účasti starosta města Ing. Jan Bauera, který pronesl úvodní slovo, organizace se ujala místostarostka Hanka Rabenhauptová, za Městskou policii vystoupil Ing. Ivo Novotný.

„Přál by si, aby občané byli hrdí na to, že jsou z Prachatic, že se tu narodili, mají tu své předky a udělali vše pro dobrý obraz našeho města Prachatice. Je potřeba, aby radnice měla partnera pro jednání, někoho, kdo bude cílovou skupinu zastupovat, s kým budou řešeny problémy," vyzval přítomné Jan Bauer, starosta města Prachatic.

„Od minulého setkání došlo k určitému kladnému posunu, v některých oblastech. Někteří využili institutu veřejné služby a začali pracovat pro obec, došlo ke zlepšení docházky do školy a předškolní děti navštěvují romskou školičku," pozitivně zhodnotil Jan Bauer, starosta města Prachatic.

Romští spoluobčané diskutovali se zástupci města především na téma bydlení a poskytování sociálních dávek. Prachatická radnice se svými občany pravidelně komunikuje, prostřednictvím moderních médií (internetová diskuze), zavěšováním anket a dotazníkových průzkumů na webových stránkách www.prachatice.cz, či prostřednictvím Radničního listu, místní kabelové televize, nebo akcí zaměřených na konkrétní cílovou skupinu nebo konkrétní problematiku. Dává občanům (včetně romských spoluobčanů) prostor zapojit se v různých pracovních skupinách, komisích jako je například Komise prevence kriminality, pracovní skupina komunitního plánování – sekce osob ohrožených sociálním vyloučením apod. Setkání s Rómy navazovalo i na výstupy z prvního Fóra Zdravého města, které se uskutečnilo v únoru letošního roku.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic