Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Splnili jsme cíl v kraji

2010-05-31

 

Jste tedy spokojen s výsledkem ODS na jihu Čech?

Na analýzu bude potřeba udělat si nějaký čas a podívat se na to trochu s odstupem. Nyní jsem šťastný, protože jsme si splnili cíl a vyhráli jsme volby na jihu Čech. Je to pro mě opravdu velké zadostiučinění a jsem šťastný.Ale proti předchozím parlamentním volbám jste ztratili dva mandáty.

Jistě, byly to zvláštní volby, v nichž oslabily obě největší parlamentní strany. U ODS je jasné, že je to na úkor TOP 09 a Věcí veřejných. Je to o tom, že jsme TOP 09 nechali částečně vyrůst na našich zádech. A není to jenom o nových stranách, ale také o některých chybách, které se staly v minulosti z hlediska důvěryhodnosti vedení občanské demokracie.Co říkáte úspěchu MichalaDoktora, který se dostal do Sněmovny ze sedmého místa na kandidátce?

Myslím si, že se nechoval jako týmový hráč a v kampani neprezentoval značku ODS, ale sám sebe. Myslím si, že ostatní kandidáti jihočeské občanské demokracie včetně mě se k tomu neuchýlili. Ale s tím se nedá nic dělat.Myslíte, že jste v regionu doplatili na chyby vedení ODS?

Vzhledem k tomu, že jihočeská organizace ODS byla tou, která se nejdříve vzbouřila, že je třeba navrátit politice slušnost, že je třeba vyměnit některé lidi v čele ODS, tak nám to možná spíš pomáhá. Byli jsme skutečně mezi prvními, kteří upozorňovali na to, že lidé od nás očekávají změnu a daleko větší pokoru.
Přemýšleli jste o tom, že kdyby ODS změnila lídra dřív, mohli jste být ještě úspěšnější?

Nedokážu to odhadnout, ale myslím si, že ano. Přepřahali jsme měsíc před volbami a podle mého názoru jsme měli předsedu ODS změnit už v době, kdy Jiří Paroubek shodil vládu minulé koalice.Proč nejsou jihočeští poslanci ve Sněmovně víc vidět?


Jihočeský poslanec byl celou dobu i Miroslav Kalousek, akorát teď si možná změnil bydliště. Možná ve významných funkcích nebyli lidé za ODS, nicméně Jihočeši Vojtěch Filip a Kalousek byli a je třeba se jich ptát, co pro region udělali.Mohou lobbovat lidé napříč stranami za regionální věc, třeba za dálnici nebo rozvoj Šumavy?

Moje zkušenosti z dlouhé volební kampaně jsou o tom, že v některých věcech jsme nesmiřitelnými soupeři s našimi protivníky, ale jsou také věci výrazně apolitické, které směřují výrazně do jižních Čech. A mezi oblasti, kde je shoda, patří určitě dálnice, železniční koridor nebo výstavba Temelína. A tam se budeme snažit bez rozdílu politických stran tomu pomoci.

Ing. Jan Bauer, předseda OS Prachatice a poslanec PČR

(Autor: Ludmila Mlsová)

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic