Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Rekonstrukce ulic Horní a Klášterní začne v pondělí

2010-03-18

 

Poslední dvě ulice v památkové rezervaci historického centra Prachatice – ulice Horní a Klášterní se v letošním roce dočkají kompletní rekonstrukce. Kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám došlo k posunutí původně plánovaného termínu zahájení stavebních prací o 14 dnů. „V minulém týdnu došlo k předání staveniště a se samotnou stavbou začínáme v pondělí 22. března,“ informuje starosta Ing. Jan Bauer.

„Přestože máme zpoždění dva týdny, věřím, že obě ulice budou dokončeny ještě před zahájením 20. ročníku Slavností solné Zlaté stezky, které jsou klíčovou kulturní událostí celého roku,“ uvedl Jan Bauer. Dodavatelem celé akce je společnost Stavební firma HUKO s.r.o. a cena díla vzešla z výběrového řízení ve výši 9,4 mil. Kč.

„ V letošním roce dokončíme to, co jsme si předsevzali před 10ti lety, kdy se kompletně rekonstruovalo Velké náměstí. Tehdy jsme se rozhodli, že postupně opravíme všechny ulice, chodníky a sítě v historickém centru. Zkrátka k unikátní památkové rezervaci patří citlivá zádlažba, kostky a ne asfalt nebo beton. Rekonstrukce ulic a náměstí je vždy spjata nejen s velkou investiční náročností, ale také s odvahou se do toho vůbec pustit,“ vysvětlil Jan Bauer, starosta a poslanec PS PČR.

„Odhaduji, že jen do oprav ulic, chodníků a všech sítí jsme za posledních 10 let investovali částku blížící se 100 mil. korun. Bez dotací, které se nám občas podařilo sehnat, bychom kompletní renovaci historického centra za 10 let nezvládli,“ upřesnil Jan Bauer.

S každou opravou a uzavírkou ulic je vždy spojena nespokojenost občanů, kteří tam bydlí nebo podnikají. Je to logické, člověk s tím musí počítat a být připraven někdy i na urážky, což zamrzí. Již jsme se hodně poučili z minulosti a snažíme se občany včas informovat a rekonstruovat citlivě, ale hlavně, co nejrychleji.

„Člověk nemůže očekávat žádný velký vděk, ale stává se, že nám lidé i přijdou poděkovat. Je to většinou po skončení akce, když se zamete, uklidí a vysvitne sluníčko. Ulice je hezká a opravená, tu starou rozbitou hrůzu si již nikdo nepamatuje a život jde dál,“ vzpomíná na své mnoholeté zkušenosti starosta Jan Bauer.

Tisková zpráva ze dne 18.3.2010

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Pro a proti ČRo Plus: Čeká nás tvrdý brexit

Velká Británie i sama Evropská unie procházejí zatěžkávací zkouškou jednání o brexitu. Poté, co britský parlament odmítl brexitový plán premiérky Mayové, se neví, co se bude v ostrovním království dít d...

více

ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii

Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači. Podle občanských demokratů nyní musí vláda představit plán, jak hodlá o...

více

Úřady o měsíce zdržují stavby, vyvolejme na ně tlak

Pro nikoho jistě není novinkou, že stavební řízení u nás patří k nejdelším na světě. Mluví se o tom dokonce víc a víc. Od listopadu dokonce víme, že podle statistik Světové banky potřebujeme na vyřízení...

více
Ods Prachatice Hospic