Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Pro Zlatou stezku v UNESCO jsou i poslanci

2013-04-03

 

Záměr prachatických zastupitelů usilovat o zapsání Zlaté solné stezky na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO se líbí i jihočeským poslancům, neboť právě Zlatá stezka se zasloužila zejména v 14. až 16. století o rozvoj města.
"Prachaticím jsem se zápisem v rámci svým možností přepravený maximálně pomoci," řekl Právu poslanec, předseda Výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer (ODS) a bývalý dlouholetý starosta města. O plánu prosadit Zlatou stezku na prestižní seznam památek již dříve neformálně jednal se zástupci obcí v sousedním Bavorsku.
"Nápad zviditelnit historii našeho regionu prostřednictvím Zlaté stezky není nový, jsem ale rád, že vedení města našlo odvahu ke konkrétním krokům, které proces zapsání památek na seznam UNESCO vyžaduje. Bude to dlouhá a krkolomná cesta, ale Prachatice tuto ambici mají," glosoval rozhodnutí zastupitelstva Bauer s tím, že o šancích Prachatic a Zlaté stezky již dříve neformálně jednal se zástupci UNESCO v Paříži i se starosty příhraničních měst v Bavorsku. Připomněl, že starostové český plán uvítali s nadšením. "Pro českou i německou stranu je šancí, jak v ekonomicky obtížné době upozornit na historickou jedinečnost našeho příhraničního regionu. Současnému vedení města jsem kdykoliv připravený zprostředkovat kontakty a podílet se na přípravě podkladů nezbytných pro vypracování žádosti," zdůraznil poslanec.
Místní lidé se k tradici vrátili v roce 1991 a dokázali ji oživit, neboť patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska.
"Prachatice by si zápis určitě zasloužily. Zlatá stezka patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska. V minulosti dopomohla městu k významnému postavení a přispěla k jeho do současnosti dochované velkolepé renesanční výstavbě. Myslím, že je to i podnět pro rozvoj aktivity a součinnosti tří regionů – Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horních Rakous," hodnotí myšlenku zápisu na seznam UNESCO poslankyně Bohdalová (ČSSD). Připomněla, že právě na minulost, která šumavské regiony na obou stranách hranice spojuje, se stále ještě mnohdy zapomíná a zejména mladší generace o ní mnoho neví.
"Byla nejen významnou obchodní a hlavně kulturní spojnicí mezi Čechy a Podunajím a na české i bavorské straně hranic ji lemují historicky cenná města a obce. Jsem přesvědčena, že značka UNESCO by pomohla oživit turistický ruch a přispěla k rozvoji celého česko-bavorského příhraničního regionu," zdůraznila Bohdalová.

Zlatá stezka patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska Vlasta Bohdalová, poslankyně Sněmovny

Mutace - Právo - jihozápadní Čechy

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Pro a proti ČRo Plus: Čeká nás tvrdý brexit

Velká Británie i sama Evropská unie procházejí zatěžkávací zkouškou jednání o brexitu. Poté, co britský parlament odmítl brexitový plán premiérky Mayové, se neví, co se bude v ostrovním království dít d...

více

ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii

Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači. Podle občanských demokratů nyní musí vláda představit plán, jak hodlá o...

více

Úřady o měsíce zdržují stavby, vyvolejme na ně tlak

Pro nikoho jistě není novinkou, že stavební řízení u nás patří k nejdelším na světě. Mluví se o tom dokonce víc a víc. Od listopadu dokonce víme, že podle statistik Světové banky potřebujeme na vyřízení...

více
Ods Prachatice Hospic