Aktuality z regionu
Nový úsek komunikace Husinec - Běleč je v provozu
2010-06-17
Dnes dopoledne byl slavnostně otevřen úsek komunikace Husinec - Běleč. Ing. Jan Bauer, starosta města Prachatice a poslanec PS PČR společně s dalšími hosty slavnostně přestřihl pásku na nově vybudovaném mostě, který je součástí projektu.
Na novou silnici v délce 2,4 km získal Jihočeský kraj dotaci více než 300 miliónů korun z Evropské unie prostřednictvím ROP NUTS II Jihozápad. Zadavatelem stavby je Jihočeský kraj, který vybral zhotovitele firmu Strabag.
Pro řidiče byl tento úsek zprovozněn v odpoledních hodinách téhož dne. Stavba byla zahájena v květnu roku 2008 a od loňského léta využívají řidiči její sedmisetmetrovou část u Husince. Přeložka silnice II/145 je jednou z největších dopravních staveb na Prachaticku v posledních deseti letech. Dosahuje délky 2,4 km, celková vyasfaltovaná plocha činí 26 000 m2. Součástí přeložky je i 171 metrů dlouhý most, který je v nejvyšším místě vysoký 13 metrů a široký je 11 metrů.
Jan Bauer: Na čem mi záleží
V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím.
Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české
firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi.
Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně.
Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.
