Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Městské divadlo v Prachaticích prošlo rozsáhlou rekonstrukcí

2010-09-22

 

Díky získané dotaci z fondů EU prošlo městské divadlo rozsáhlou rekonstrukcí, která trvala deset měsíců. V pátek 17. září odpoledne v rámci Dnů evropského dědictví bylo divadlo slavnostně otevřeno a předáno veřejnosti. Konečná cena za celkovou rekonstrukci činila 56 milionů korun. Otevření divadla pod vedním starosty města Ing. Jana Bauera doprovázel program laděný v shakespearovském stylu. První představení u příležitosti znovuotevření Prachatického divadla sehrálo seskupení prachatických Šosáků. Lásky hra osudná - The best of! od bratří Čapků a v režii Jaromíra Hrušky sklidila velký úspěch.

Generálním dodavatelem stavby se stal Metrostav a.s., autorem návrhu byl Ing. arch. Lukáš Velíšek a projek zpracoval Architektonický ateliér Aleš, s.r.o. Významným subdodavatem byla firma LUBRYCO s.r.o. a ODYS s.r.o.. Stavba byla zahájena 30.6.2009 a dokončena 30.4.2010. Dotace z ROP Nuts II činila cca 46 mil. Kč. Rekonstrukce městského divadla v Prachaticích byla spojena i s částečnou rekonstrukcí budovy Kulturních informačních služeb čp. 170 v Horní ulici, která na divadlo bezprostředně navazuje jak konstrukčně tak i funkčně. Záměrem celé rekonstrukce byla modernizace prostor pro diváky i vybavení divadla. Poslední přestavba divadla proběhla koncem 70. let minulého století a od té doby se některé požadavky na užívání kulturního stánku změnily. Velký důraz je v novém divadle kladen na konfort diváka, který zajišťují pohodlnější sedadla, větší vzdálenost mezi řadami, bezbariérové řešení vstupu, letní scéna nebo divadelní kavárna. Kapacita divadla se zvýšila z původních 199 na 210 míst (208 sedadel + 2 místa pro invalidní vozík), z nichž 53 je na balkonu. Ten se dočkal významných úprav. Má větší kapacitu a oproti tomu předchozímu i lepší výhled. Zásadně se změnil i vzhled interiéru, který nese výraz moderní architektury současnosti. Další úpravy, které nejsou na první pohled zřetelné, se týkaly vzduchotechniky, požárního zabezpečení, bezpečnostního systému a technologií spojených s produkcemi, tzn. ozvučení a osvětlení.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic