Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Lávka pro pěší přes ulici Pivovarská je představitelem architektury počátku 21. století

2010-08-31

 

Slavnostním přestřižením pásky byla otevřena veřejnosti Lávka pro pěší. Na záhájení provozu dne 31.8.2010 od 14:00 hodin bylo přítomno celé vedení města v čele se starostou Janem Bauerem, zastupitelé, zástupci generálního dodavatele Strabag, a.s., zpracovatelé projektu Pontex, s.r.o. a také autor návrhu Ing. arch. Jakub Nepustil.

Stavba byla zahájena 6.4.2010 a dokončena v úterý 31.8.2010 (trvala celkem 148 dnů). Celková cena stavby činí 11,4 mil. Kč z toho dotace je 6 mil. Kč. Délka lávky je 49,41 m, šířka 2,5, m a výška 5,95 m.

Stavba lávky pro pěší vyřešila bezbariérové překonání silnice 3. třídy a propojení panelového sídliště s obytnou částí areálu bývalých kasáren. Místo stavby, její tvar i použitá konstrukce byly zvoleny po podrobné analýze všech nároků, které jsou s lávkou spojeny. Mezi zohledňovaná kritéria patřila mj. podjezdná výška pro vozidla HZS, možnosti zimní údržby a především ideální propojení vycházející z potřeb chodců, kterým má lávka sloužit. Celé řešení zapadá do koncepce Prachatice – město bez bariér a splňuje nejnovější kritéria pro bezbariérové komunikace. Na dokončenou stavbu naváží v podzimních měsících sadové úpravy, které jsou kooperovány s projektem regenerace panelového sídliště. Zahájení provozu na lávce umožnilo odstranění provizorního ocelového schodiště a příslušného přechodu pro chodce. Mimo to, že se podařilo odstranit jedno dopravně nebezpečné místo, získaly Prachatice novostavbu, která se právem může označovat za představitele architektury počátku 21. století.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic