Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Květnové oslavy konce 2. světové války na Kvildě

2010-05-08

 

Lídr kandidátky ODS v jižních Čechách, poslanec PS PČR a starosta města Prachatice, Jan Bauer strávil sváteční den v překrásné horské části Šumavy.

Na Kvildě probíhaly za přítomnosti zástupců policie a vojska a také hejtmana Jihočeského kraje oslavy 65. výročí konce druhé světové války. Součástí oslav byla rekonstrukce "Bitvy o Kvildu" a také důstojná vzpomínka na oběti nacistického režimu nejen z řad obyvatel Kvildy. Při krátkém proslovu upozornil Jan Bauer na křehkost demokracie a svobody, kterou lze lehce ztratit a jen velice těžko získat zpět, čehož jsme mohli být svědky nejen v roce 1938 a v průběhu války, ale také v roce 1948 při nástupu komunistů, tedy necelé tři roky po osvobození od nacistických vojsk a znovuzískání svobody. A právě v dnešní době je důležité mít tuto křehkost na paměti a vážit si dnes tak samozřejmě vnímaných hodnot demokracie.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic