Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Kapacita skládkování pro město Prachatice je zajištěna do roku 2021

2009-11-09

 

Projekt Skládka TKO LIBÍNSKÉ SEDLO – 3. sekce – 1. a 2. kazeta byl zahájen v září roku 2008. V květnu 2009 schválilo zastupitelstvo města dokončení i 2. kazety, na jejíž dostavbu bylo dle podmínek výběrového řízení uplatněno opční právo. Termín dokončení byl stanoven na 30.11.2009. Stavba byla dokončena díky příznivému počasí úsilí zhotovitele o měsíc dříve a slavnostně předána dne 9.11.2009.
Výstavbou 3. sekce vznikne cca 100 tisíc m3 objemového množství pro uložení komunálního odpadu s výhledem skládkování do roku 2021. Celkové náklady na realizaci činí 41 mil. Kč včetně DPH, kdy náklady na 1. kazetu činily 22 mil. Kč a na 2. kazetu 19 mil. Kč včetně DPH. Tato investiční akce byla financována z rozpočtu Města Prachatice a z Fondu skládky. Stavbu realizovala na základě výběrového řízení firma IRO stavební s.r.o. Vlastní stavba byla rozdělena do devíti stavebních objektů.

„Skládka tuhého komunálního odpadu patří mezi základní infrastrukturu, bez které by další rozvoj města Prachatice nebyl možný. Díky nemalým investicím do této oblasti je chod města Prachatice z pohledu kapacity skládkování zabezpečen do roku 2021,“ uvedl Jan Bauer, starosta města Prachatice a poslanec PS PČR.

Tisková konference ze dne 9.11.2009 na prachatické radnici.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic