Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Kandidátku ODS v Prachaticích posílí nezávislé osobnosti

2014-06-26

 

Lídrem ODS v podzimních komunálních volbách bude v Prachaticích někdejší dlouholetý starosta města Jan Bauer. Na kandidátní listině se vedle dlouholetých členů strany objeví i nezávislí kandidáti, mezi nimi například Hana Bolková, ředitelka základní školy, ekonom Josef Fidler nebo ředitel společnosti a předseda oblastní hospodářské komory Václav Franz. Na druhém místě je ředitel prachatického gymnázia Alexandr Zikmund.

Rozhodli o tom členové místního sněmu ODS na svém včerejším zasedání.

„Těší mě, že pozvání na kandidátku ODS přijali i někteří nestraničtí kandidáti. Jsou to osobnosti, kterých si vážím a které jsou veřejnosti na Prachaticku dobře známé. ODS se na vedení města podílí 18 let a máme za sebou mnoho úspěchů. Nechceme ale pouze obhajovat výsledky naší práce, a proto přijdeme s jasným plánem dalšího rozvoje města,“ uvedl po jednání Jan Bauer.

***
Jan Bauer (nar. 1969) je členem ODS od roku 1996. V letech 1998-2010 byl starostou Prachatic a v letech 2004 až 2013 poslancem Parlamentu ČR, kde řídil sněmovní Výbor pro evropské záležitosti. Je předsedou oblastního sdružení ODS Prachatice. Na začátku letošního roku neúspěšně kandidoval proti Martinu Kubovi do vedení krajské organizace ODS.

V současnosti se věnuje podnikání. Je ženatý a má dvě dospívající děti.

Pořadí kandidátů ODS pro volby do zastupitelstva města Prachatice 2014


Pořadí Jméno a příjmení kandidáta
1. Jan Bauer
2. Alexandr Zikmund
3. Hana Bolková
4. Ladislav Přívozník
5. David Černý
6. Eva Suchá
7. Josef Fidler
8. Vojtěch Toman
9. Rudolf Starý
10. Václav Franz
11. Erik Nebeský
12. Roman Kahuda
13. Pavel Hodina
14. Petr Koritenský
15. Věra Velhartická
16. Čestmír Buriánek
17. Jaroslav Churaň
18. Zuzana Opluštilová
19. Jiří Majer
20. Marta Neradová
21. Markéta Vejvodová


 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic