Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Jihočeský poslanec Jan Bauer navrhuje zapsat Zlatou solnou stezku na seznam památek UNESCO

2012-02-20

 

S návrhem usilovat o zapsání šumavské Zlaté solné stezky na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO přišel jihočeský poslanec a bývalý starosta Prachatic Jan Bauer. Podle něj by o této možnosti měli začít diskutovat politici na české i bavorské straně.

„Zlatá stezka byla po mnoho století významnou obchodní a hlavně kulturní spojnicí mezi Čechy a Podunajím a na české i bavorské straně hranic ji lemují historicky cenná města a obce. Jsem přesvědčen, že značka UNESCO by pomohla přilákat turisty a pomohla rozvoji celého česko-bavorského příhraničního regionu, který má i v celoevropském měřítku velký a doposud nevyužitý potenciál,“ uvedl k návrhu Jan Bauer.

„O této možnosti jsem již na podzim neformálně diskutoval se zástupci UNESCO v Paříži. Návrh jsem měl možnost konzultovat i se zástupci obcí v okrese Freyung-Grafenau, kteří ho přijali jednoznačně pozitivně. Příprava a podání žádosti je pochopitelně složitý proces a vyžaduje delší čas. Jsem ale přesvědčen, že by odpovědní regionální zástupci v Jihočeském a Západočeském kraji měli tuto možnost zvážit a začít ji aktivně prosazovat ve spolupráci s bavorskými partnery. Mezinárodní rozměr může šance Zlaté stezky výrazně zvýšit,“ doplnil Bauer.

Zlatá stezka je souhrnný název pro obchodní cesty na Šumavě, které od středověku spojovaly Čechy se sousedním Bavorskem. Hlavním obchodním artiklem byla sůl. Zlatá stezka se dělila na tři hlavní cesty – prachatickou, vimperskou a nejmladší kašpersko-horskou.

Na seznamu světového dědictví UNESCO jsou vedeny nejrůznější kulturní a přírodní památky, Česko má na tomto seznamu celkem 12 položek. Kromě toho UNESCO oceňuje mistrovská díla ústního a nehmotného dědictví lidstva. Česká republika je na tomto seznamu zastoupena například slováckým tancem Verbuňk a od roku 2011 také slováckou Jízdou králů.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda...

více

EU změnila svoji naivní politiku, imigrace vede k nárůstu extremismu

Podle čtvrtečního rozsudku Soudního dvora EU porušily Česko, Polsko a Maďarsko unijní právo, když odmítly systém přerozdělování žadatelů o azyl. Uprchlické kvóty byly ale od počátku chybou, kterou Evropsk...

více

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více
Ods Prachatice Hospic