Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Evropský rok občanů 2013 v Prachaticích

2013-03-04

 

V pondělí 4.3.2013 se konal v Radničním sále v Prachaticích seminář k Evropskému roku občanů. Lektorem semináře byl poslanec a předseda Výboru pro evropské záležitosti (VEZ) Jan Bauer. Svou prezentaci zahájil informací o práci ve výboru, kde se mimo jiné projednávají návrhy aktů a dokumentů EU, které vláda předkládá Sněmovně. Mezi další kompetence VEZ patří i projednávání důležitých nominací za ČR do evropských institucí (ESD, eurokomisař atd.) Poslanec Bauer přítomné rovněž stručně seznámil s fungováním hlavních orgánů EU, kterými jsou Evropská rada, Rada EU, Evropská komise, Evropský parlament atd. Dalším tématem byla finanční perspektiva 2007 – 2013. Celková alokace pro ČR činí cca 800 mld Kč, roční odvody ČR do EU jsou cca 32 – 35 mld Kč. Samozřejmě nechyběla ani informace o finanční perspektivě 2014-2020. Na závěr proběhla diskuse o dalším směřování EU, o rozšíření eurozóny a o volbách do Evropského parlamentu, které se budou konat v roce 2014. Svou prezentaci poslanec Bauer doplnil o fotografie z míst, které v rámci práce ve výboru navštívil.
Gestorem projektu Evropský rok občanů 2013 je Úřad vlády. Cílem je mimo jiné nejen zvýšit participaci občanů na evropském rozhodování, upozornit na výhody EU a na přínosy evropské integrace, ale i na možnost uplatňování občanských práv v EU.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic