Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Členové výborů pro evropské záležitosti parlamentů zemí V4 jednali v Prachaticích

2013-04-11

 

Petra MATOUŠKOVÁ, moderátorka:
Členové výborů pro evropské záležitosti parlamentů zemí Visegrádské čtyřky jednali dnes v Prachaticích. Hlavní tématem diskuse se stala energetická politika. Poslanci České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se shodli, že rozhodování o energetice má být záležitostí jednotlivých států. Po jednání to potvrdil předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer z ODS.

Jan BAUER, poslanec; předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti /ODS/:
Společný postup je takový, že ne Evropská unie, ne Evropská komise, ale především Česká republika, Polsko nebo Maďarsko si mají právo určovat, jakým způsobem budou tvořit energetický mix, to znamená jestli budou vyrábět elektřinu prostřednictvím jádra nebo prostřednictvím fotovoltaických elektráren, anebo prostřednictvím plynu. Je to bytostné rozhodnutí a mělo by to být bytostné rozhodnutí národních států.

Petra MATOUŠKOVÁ, moderátorka:
Odpoledne se poslanci čtyř evropských zemí vypravili z Prachatic na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín.


Zdroj: ČRo - České Budějovice

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic