Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Aktuality z regionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Aktuality z regionu

Aktuality z regionu

Česko-bavorské pomezí stále trápí špatná dopravní dostupnost

2012-02-20

 

Za největší problém v česko-bavorském pohraničí považuje Jan Bauer, poslanec ODS a předseda sněmovního evropského výboru, špatnou dopravní dostupnost regionu. Uvedl to tento víkend na setkání komunálních politiků bavorských pohraničních měst ve Freyungu. Setkání se zúčastnila také německá spolková ministryně zemědělství Ilse Aigner.

„Ačkoliv je Německo hlavním obchodním partnerem České republiky, propustnost a četnost hraničních přechodů a celková úroveň silniční sítě zejména v Jihočeském kraji a sousedním Bavorsku naprosto nevyhovují požadavkům třetího tisíciletí,“ uvedl Jan Bauer, který zároveň ocenil iniciativní přístup starostů bavorských měst, kteří na zlepšení situace aktivně apelují u bavorské vlády. „O rozvoji našeho společného regionu můžeme sice neustále hovořit, ale pravdou zůstává, že pro turisty a investory zůstáváme územím dopravně velmi nedostupným,“ dodal Bauer.
Za pozitivní příklady spolupráce mezi Jihočeským krajem a Bavorskem naopak označil přípravu velkého Euroregionu Dunaj-Vltava. Také spolupráce a předávání informací mezi Bavorským národním parkem a Národním parkem Šumava jsou podle něj oboustranně prospěšné. Za velmi důležité označil prohloubení spolupráce v rámci Integrovaného záchranného systému v příhraničí.
„Určitě se musíme koncentrovat také na společnou přípravu budoucího rozvoje regionu v rámci nového plánovacího období EU pro roky 2014-2020. Bavorské partnery jsem kromě toho seznámil s tím, že jsem připraven navrhnout komunálním politikům na obou stranách hranice zvážit možnost zapsání tzv. Zlaté solné stezky, která nás po staletí spojuje obchodně i kulturně, na seznam kulturních památek UNECSO. Tuto možnost jsem nedávno diskutoval přímo v centrále v Paříži a jsem přesvědčen, že by ji měli začít aktivně prosazovat regionální zástupci na obou stranách hranic. Příprava a podání žádosti je sice složitý a dlouhodobý proces, mezinárodní rozměr ale může šance Zlaté stezky zvýšit,“ doplnil Bauer.

Foto: Jan Bauer s německou spolkovou ministryní zemědělství Ilse Aigner a starosty bavorských příhraničních měst na setkání ve Freyungu.

 
Zpět

 

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic